Arrihet marreveshja mes klubeve, Vedat Muriqi te Mallorca

0 Comments

Sulmuesi Vedat Muriqi, do t’i thotë lamtumirë Lazios për të vazhduar karrierën te Mallorca. Negociatat kanë vazhduar dhe tashmë ka një akord mes klubeve dhe gjithçka mund të mbyllet të premten më 28 janar. Sipas Tuttomercatoweb edhe Vedat Muriqi ka arritur marrëveshje në parim me Mallorcan. Huazimi do të kushtojë 1 milionë euro, ndërsa klubi […]

Ekuadori dhe Brazili – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Brazili do të kërkojë të ruajë rekordin e tij të pamposhtur në Kualifikimin e Kupës së Botës 2022, kur ata të udhëtojnë në Estadio Rodrigo Paz Delgado në Quito për t’u përballur me Ekuadorin sonte nga ora 22:00. Ekuadori, ndërkohë, ka marrë 10 pikë nga 12 të fundit të disponueshme si vendase. Me Brazilin që […]

Fabrizio Romano: Barcelona siguron transferimin e Adama Traores

0 Comments

Barcelona ka arritur marrëveshje me skuadrën angleze Wolverhampton për të rikthyer në skuadër Adama Traoren, raporton gazetari i njohur Fabrizio Romano. Të dy skuadrat kanë arritur marrëveshje me njëra tjetrën për huazimin e Traores deri në qershor të vitit 2022. Barcelona në marrëveshje ka opsionin për ta blere për 30 milionë euro Adama Traoren pas […]

The three deals Arsenal could still complete before January transfer window deadline day

0 Comments

Arsenal are searching for players to bolster the first-team squad before the transfer window closes on Monday. Arsenal have a few days left to complete any late transfer deals before the winter transfer window closes. The Gunners have endured a quiet January so far in terms of incomings, while a few players have been allowed […]

Jack Wilshere ‘hopeful’ of January transfer after Arsenal include him on Dubai trip

0 Comments

Former Arsenal midfielder Jack Wilshere has been training with Mikel Arteta’s squad for a number of months as he looks to get himself back in the game following his release from Bournemouth. Jack Wilshere is said to be attracting interest from both England and abroad as the former Arsenal midfielder grows increasingly hopeful of finding […]

Barcelona bëhet klubi që përfiton më shumë në botë nga sponsorizimet në fanella

0 Comments

Barcelona pritet të bëhet klubi që përfiton më shumë në botë nga sponsorizimet në fanella, pas marrëveshjeve me dy kompani të njohura. Korrespodenti i mediave katalunase, Shay Lugassi ka konfirmuar se Barcelona është pajtuar për dy marrëveshje sponsorizimi për fanellën e tyre nga sezoni i ri 2022/23. Kompania e njohur Spotify thuhet se do të […]

Sot pritet ti kryejn testet mjekësore, Interi përforcohet me dy lojtar

0 Comments

Robin Gosens dhe Felipe Caicedo do të kryejnë të enjten testet mjekësore para se të kompletojnë transferimin te Interi. “Marrëveshja me Interin është arritur për Gosens”, tha agjenti Paolo Busardò për FCInter1908. “Marrëveshja është për 25 milionë plus bonuse, testet mjekësore do të kryhen sot”. Ai nuk është lojtari i vetëm që të enjten mund […]

Xavi: Dembele nuk luan më për Barcelonën edhe nëse qëndron

0 Comments

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ia ka bërë me dije Ousmane Dembeles përmes menaxherit të tij se ai nuk do të luajë për ekipin katalonas, edhe nëse vendos të qëndrojë në Camp Nou. Xavi dhe menaxheri i Dembeles, Moussa Sissoko, u takuan të martën për të folur për të ardhmen e francezit në Camp Nou. […]

Erling Haaland: Këta janë 3 futbollistët më të mirë në botë

0 Comments

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Erling Haaland, ka zgjedhur Robert Lewandowskin, Karim Benzeman dhe Lionel Messin si tre lojtarët më të mirë në botë. I pyetur për të emëruar tre lojtarët e tij më të mirë të vitit 2021, Haaland tha për Sky Sports: “Kjo është një pyetje e mirë. Mendoj se Lewandowski është numri një. […]

VIDEO/ Mohamed Salah shënon penalltinë vendimtare dhe e dërgon Egjiptin në çerekfinale të Kupës së Afrikës

0 Comments

Egjipti fiton me penallti ndaj Bregut të Fildishtë dhe siguron çerekfinalen e Kupës së Afrikës.