Arsenal plotting Raheem Sterling transfer raid as Mikel Arteta hunts Man City deal

0 Comments

Arsenal boss Mikel Arteta is apparently keen to land Manchester City forward Raheem Sterling. Mikel Arteta is reportedly keen to land Manchester City forward Raheem Sterling. The England international has dropped down the pecking order at the Etihad Stadium and is no longer an automatic pick. Arteta previously worked as Pep Guardiola’s number two at […]

Juventusi dhe Chelsea – Shiko këtu ndeshjen

0 Comments

Juventusi dhe Chelsea do të luajnë mes vete në ndeshjen derbi të vlefshme për xhiron e dytë të Grupit H në kuadër të Ligës së Kampionëve. Bianconerët janë nikoqir të Bluve në takimin i cili pritet të zhvillohet në Itali nga ora 21:00. Dy skuadrat kanë vetëm një synim që të kalojnë në fazën tjetër […]

Maxim Prodani dhe Florian Marku – Shiko ketu meçin

0 Comments

Florian Marku do të përballet sonte me rumumin Maxim Prodan. Kjo përballje do të luhet në stadiumin “Wembley” të Londrës rreth orës 20:00 për titullin IBF Internation në kategorinë ‘Welerweight”. Në konferencë para ndeshjes pati tension mes dy boksierëve ku Prodan e ofendoi Markun i cili më pas tentoi ta sulmonte, por që u ndal […]

Sampdoria dhe Napoli – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Sonte vazhdon xhiroja e pestë në Serie A. Një përballje tejet interesante do të zhvillohet nga ora 18:30 mes Sampdorias dhe Napolit. Napolitanët e kanë nisur shumë mirë këtë sezon dhe pas katër xhirove të para kanë pikët e plota 12 pikë. Në anën tjetër Sampdoria nuk është në formë aq të mirë, pasi ka […]

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar shënon golin e sezonit në Turqi

0 Comments

Endri Çekiçi ka vazhduar shkëlqimin në elitën e futbollit turk me Konyasporin. Ai ka shënuar golin e tij të dytë në këtë edicion me fanellën e Konyaspor, në ndeshjen kundër Trabzonsporit. Gurler harkoi bukur nga ana e djathtë, derisa Çekiçi shënoi një gol spektakolar me gërshërë për të barazuar shifrat në 1-1.

Ex-Arsenal midfielder reveals ‘inside information’ about Jack Wilshere return

0 Comments

Jack Wilshere is not aiming to secure a contract with Arsenal despite returning to the club to train, according to former Gunners midfielder David Hillier. The 29-year-old is currently without a club but has been keeping up his fitness by training with Italian Serie B side Como. Wilshere was not able to be signed by […]

VIDEO/ Rikthehet Timo Werner, huqja e tij me Gjermaninë bëhet virale në rrjetet sociale

0 Comments

Timo Werner arriti të gjente rrjetën në ndeshjen kualifikuese të Gjermanisë për Kupën e Botës kundër Islandës të mërkurën mbrëma, por një rast ideal i humbur i sulmuesit përfundoi si virale në rrjetet sociale. Rasti i humbur nga sulmuesi gjerman ka përfunduar duke u bërë viral në rrjetet sociale, pasi nuk është i pari që […]

Caktohet data e rimeçit Haxhi Krasniqi – Dominic Boesel

0 Comments

Kampioni botëror në boks, Robin Krasniqi do të zhvilloj ndeshjen e rimeçit kundër ish-kampionit botëror, Dominic Boesel më 9 tetor 2021. Kjo do të jetë hera e parë për kampionin shqiptar që do ta mbrojë titullin e botës kundër ish-kampionit botëror, Dominic Boesel dhe tani data është caktuar me 9 tetor 2021 në GETEC Arena […]

VIDEO/ Momenti kur autoritetet shëndetësore të Brazilit dhe policia ndërpresin ndeshjen Brazil-Argjentinë

0 Comments

Ndeshja kualifikuese mes Brazilit dhe Argjentinës për Kupën e Botës 2022 në Amerikën Jugore është ndërprerë deri në një vendim të radhës, pasi autoritetet braziliane u futën në fushë. Autoritetet shëndetësore të Brazilit dhe policia u futën dhe fushë dhe i morën katër futbollistë argjentinas, Lo Celso, Buendia, Romero dhe Emi Martinez, të cilët akuzohen […]

VIDEO/ Ukraina kalon në epërsi kundër Francës me këtë supergol

0 Comments

Ukraina kalon në epërsi kundër Francës me këtë supergol.