Dortmundi dhe Leverkuseni – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Borussia Dortmundi e pret Bayer Leverkusenin në Signal Iduna Park. Mikpritësit do të shpresojnë të mbajnë presionin ndaj Bayern Munichut në garën e tyre për titull, ndërsa vizitorët do të kërkojnë të forcojnë vendin e tyre në top katërshe. Dortmundi gjendet në pozitën e dytë në tabel, me 43 pikë të grumbulluara. Ndërsa Leverkuseni gjendet […]

Southamptoni dhe Manchester City – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Armando Broja do të tentojë sonte që ta ndal skuadrën kampion të Anglisë, Manchester City në Angli. Manchester City i ka fituar dy ndeshjet e para në Premier Ligë këtë vit, derisa është pa barazim dhe pa humbje që tetë ndeshjet e fundit në Premier Ligë. Sonte ata janë mysafirë të Southampton në të cilën […]

Hoffenheimi dhe Dortmundi – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Të dyjat do të kërkojnë të rikthehen nga humbjet që i pësuan në DFB-Pokal në mesjavë, në një takim që premton të jetë interesant. Pasi takohen vendi i dytë në tabel Dortmundi dhe vendi i katërti në tabel Hoffenheimi. Hoffenheimi ka fituar vetëm një herë në pesë ndeshjet e fundit në të gjitha garat. Dortmundi […]

Evertoni dhe Aston Villa – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Everton përballet me Aston Villa sot në ndeshjen e parë që nga shkarkimi i Rafa Benitez. Evertoni kanë nevojë urgjente për tre pikë pas vetëm një fitoreje në 12 ndeshjet e tyre të fundit. Evertoni gjendet në pozitën e 16-të në tabel, me vetëm 19 pikë të grumbulluara. Ndërsa Aston Villa gjendet në pozitën e […]

Aston Villa dhe Manchester Unitedi – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Për herë të dytë këtë javë do të përballen Aston Villa dhe Manchester Unitedi. Manchester Unitedi triumfoi në FA Cup të hënën me rezultat 1-0.   Në pak ditë pas asaj ndeshje, skuadra e Steven Gerrard është forcuar nga nënshkrimet e Philippe Coutinho dhe Lucas Digne, ndoshta duke e bërë detyrën e United shumë më […]

5 skuadrat të cilat janë në garë për shërbimet e Vedat Muriqit

0 Comments

Vedat Muriqi i ka ditët e numëruara te Lazio, ku ka bërë vetëm 43 paraqitje, ka shënuar 2 gola dhe ka dhuruar 2 asiste.   Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës është rrugës për t’u largua pasi nuk arriti të përshtatej as me Mauricio Sarrin.   Thashethemet për largim rriten edhe më shumë pasi raportohet se […]

Venezia dhe Milani – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Venezia dhe Milani. Milan luan në udhëtim në kuadër të kësaj xhiroje në Serie A, në ndjekje të skuadrës së Interit. Tri pikët për Rossoneri do t’i kontestojë skuadra e Venezia. Ndeshja mes Venezia dhe Milan luhet me fillim nga ora 12:30. Milani: Maignan, Florenzi, Kalulu, Gabbia, Hernandez, Bakayoko, […]

Bayern Munichu dhe Borussia Monchengladbachu – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Bayern Munich hap sezonin pranveror ndaj Borussia Monchengladbach në kuadër të javës së 19-të Bundesliga. Bavarezët që janë lider me 43 pikë, kanë shumë mungesa për këtë ndeshje, ku në bankë është edhe shqiptari Arijon Ibrahimovic. Nga dy humbjet e vetme të Bayern, njërën ja ka shkaktuar pikërisht Borussia M’gladbach me rezultat 5-0. Në anën […]

E zyrtarizon Serie A, Maitland-Niles është lojtari i ri i Romës

0 Comments

Ainsley Maitland-Niles është futbollisti më i ri i skuadrës italiane Roma. Mbrojtësi i djathtë anglez është huazuar nga Arsenali te Roma për gjashtë muaj, ku Giallorosët kanë edhe opsionin e blerjës. Roma ka paguar 500 mijë euro për huazimin e thjeshtë të lojtarit, teksa pas gjashtë muajve mund ta blejnë atë, por që nuk e […]

Jose Mourinho pas humbjes: “Jam shumë i lumtur që e kam refuzuar Milanin”

0 Comments

Vite më parë, Jose Mourinhos iu kërkua që të ulet në stolin e Milanit. I irrituar pas humbjes së Romës së tij 3-1 në San Siro, në ndeshjen e parë për vitin 2022, Mourinho tha se tani është edhe më i lumtur që vite më parë i tha jo Milanit. “Më ofruan stolin në Milano […]