Roma monitoron Mërgim Vojvodën për fazën e mbrojtjes

0 Comments

Pas arritjes së marrëveshjes për Ainsley Maitland-Niles, Roma është duke u lidhur me një tjetër emër për fazën e mbrojtjes. Sipas Corriere dello Sport, Giallorossët janë duke e monitoruar mbrojtësin e Kosovës, Mërgim Vojvoda. Paraqitjet e tij me Torinos kanë tërhequr interesimin e disa klubeve deri më tani duke e përfshirë edhe Romën. Trajneri Jose Mourinho […]

Shumë klube të mëdha pas Serginho Dest

0 Comments

Barcelona është e detyruar që në këtë afat kalimtar të lirohet nga disa futbollistë për shkak të problemeve financiare. Një nga ata që kanë kërkesa në këtë moment është mbrojtësi i krahut të djathtë, Serginho Dest. Për amerikanin interesohen klube kryesore të Evropës si Bayern Munich, Chelsea dhe Atletico Madrid. Barcelona nga ana e saj […]

Atletico Madridi dhe Rayo Vallecano – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Atletico Madridi është nikoqir i Rayo Vallecanos në Estadio Wanda Metropolitano për ndeshjen e javës së 20-të në La Liga. Kampioni i Spanjës mban vendin e pestë në renditje me 29 pikë, 17 më pak se lideri Real Madrid. Rayo Vallecano mban vendin e katërt në tabelë me një pikë më shumë se Los Rojiblancos. […]

Shiko ketu ndeshjet: Interi-Torino dhe Roma-Sampdoria

0 Comments

Interi është nikoqir i Torinos në Giuseppe Meazza për ndeshjen e xhiros së 19-të në Serie A. Nerazzurrët kanë liderë të kampionatit me katër pikë më shumë se përcjellësit e parë, Napoli dhe Milan, ashtu që duan ta ruajnë ose ta rritin më shumë avantazhin. Interi: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Dumfries, Vidal, Brozovic, Çalhanoglu, […]

Juventusi dhe Cagliari – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Juventusi do ta mirëpresë në shtëpi skuadrën e Cagliarit në duelin e xhiros së 19-të në Serie A. Biankonerët kanë tre fitore dhe një barazim në katër ndeshjet e fundit në Serie A, duke u gjendur në pozitën e shtatë me pikë të barabarta me Romën dhe Fiorentinën – nga 31. Cagliari ndërkohë gjendet në […]

Arsenali dhe Sunderlandi – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet ndeshja mes skuadrës londineze Arsenal dhe asaj të Sunderland, e vlefshme kjo për fazën e çerekfinales së Carabao Cup. Në xhiron e fundit të kësaj gare, apo në fazën e eliminatoreve, Arsenali e mposhti me rezultat 2:0 skuadrën e Leeds United, kurse Sunderland e mposhti me […]

Tottenhami dhe Liverpooli – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Tottenham Hotspur dhe Liverpool do të luajnë mes vete në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 18-të të sezonit 2021/22 të Ligën Premier. Reds janë mysafir të Spurs në një ndeshje të zjarrtë që pritet të zhvillohet në Londër nga ora 17:30, në mes të dy skuadrave me formë shumë të mirë. Jurgen Klopp […]

Shiko ketu ndeshjet: Leedsi-Arsenali dhe Hertha-Dortmundi

0 Comments

Leeds United do të pres Arsenalin në ndeshjen e vetmë që zhvillohet sonte në Ligën Premier, në kuadër të javës së 18-të. Leedsi nuk ka shënuar fitore në tri ndeshjet e fundit dhe mban pozitën e 16-të me 16 pikë. Në anën tjetër Arsenal është në pozitën e katërt me 29 pikë dhe vjen pas […]

Lazio dhe Genoa – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Lazio sonte e zhviollon një ndeshje të rëndësishme për tu fituar ku ballafaqohet me Genoan në kuadër të javës së 18-të në Serie A. Lazio e Genoa ndeshen në Olimpico nga ora 18:30 dhe tashmë të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare. Edhe në këtë takim nuk ka vend për Vedat Muriqin i cili ndeshjen […]

Edon Zhegrova: Dua të luaj për Barcelonën

0 Comments

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka treguar që ëndërron në të ardhmen ta veshë fanellën e gjigandit katalunas Barcelona. Momentalisht, Zhegrova është pjesë e skuadrës zvicerane Basel, ku këtë sezon në 15 paraqitje në të gjitha garat, ka regjistruar katër gola dhe gjashtë asistime. 22 vjeçari kosovar është duke shkëlqyer këtë sezon me […]