Interi dhe Shakhtari – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Interi dhe Shakhtar Donetsk do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit D në në Ligën e Kampionëve 2021/22. Nerazzurrët janë nikoqir të ukrainaseve në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në Giuseppe Meazza me fillim nga ora 18:45. Ekipi i Simone Inzaghit vjen në këtë ndeshje me një seri pozitive në […]

Manchester City dhe PSG – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të luajnë mes vete në ndeshjen e pestë të Grupit A në Ligën e Kampionëve 2021/22. Qytetarët janë nikoqir të parisienëve në ndeshjen më të mirë të mbrëmjes së sotme, ndeshja e cila mund t’ia sigurojë kualifikimin njërës skuadër. Të dy klubet më të pasura në botë, nuk e […]

Atletico Madridi dhe Milani – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Sonte do zhvillohet sfida shumë interesante ndërmjet Atletico Madridit dhe Milanit, në kuadër të xhiros së pestë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Si “Los Rijoblancos” dhe “Rossonerët” matematikisht kanë shpresa për kualifikim, andaj do mundohen të arkëtojnë vetëm pikët e plota. Atletico Madrid në këtë takim është pa dy të lënduarit, si […]

3 weaknesses Mikel Arteta must solve before Arsenal can seriously challenge again

0 Comments

Arsenal’s 4-0 battering at the hands of Liverpool unsurprisingly sent sections of the club fan base into an angry online frenzy after the match. The defeat marked six straight defeats at Anfield with a calamitous record of 22 goals conceded in those fixtures, leaving many to question whether the side have actually improved under Mikel […]

Mikel Arteta set to win the race for “the next Kylian Mbappe”

0 Comments

Arsenal are set to sign 18-year-old wonderkid Ianis Stoica from FCSB in Romania, dubbed “the new Kylian Mbappe”. That’s according to reports in the country that have linked the youngster to Mikel Arteta’s side. Arteta is said to be a big admirer of the forward and has made him a priority, despite his young age. […]

Chelsea dhe Juventusi – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Chelsea është nikoqir i Juventusit në derbin që luhet në kuadër të rrethit të pestë në fazën e Grupeve të Ligës së Kampionëve. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Stamford Bridge”, me The Blues që shihen si favoritë në letër. Për këtë sfidë, Chelsea do të jetë pa Mateo Kovacic, […]

Zinedine Zidane: “Do të japim gjithçka për të kaluar në finale”

0 Comments

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes me Chelsean në Champions League. Reali barazoi 1-1 në shtëpi me Chelsean, rezultat që i favorizon Blutë e Londrës tani për tani. Zizu thotë se të tijtë janë gati për një natë magjike në Ligën e Kampionëve. “Jemi të përgatitur. E […]

Daniel Ek sets date for Arsenal takeover bid

0 Comments

Spotify co-founder Daniel Ek is poised to make an offer to buy Arsenal this week. Ek has teamed up with Arsenal legends Thierry Henry, Dennis Bergkamp and Patrick Vieira to launch a takeover bid, and Sky Sports report there will be an official offer of £1.8billion by the end of this week. That’s understood to be […]

Sampdoria dhe Roma – Shiko këtu ndeshjen

0 Comments

Roma do të jetë mysafir i Sampdordias për takimin që luhet në kuadër të javës së 34-të në Serie A. Ndeshja që fillon në ora 20:45, zhvillohet në stadiumin ‘ Luigi Ferraris’, me Giallorossët që kërkojnë pikët e plota. Për këtë sfidë, Sampdoria do të jetë pa Fabio Quagliarellan, Ramirez dhe Torregrossan, që janë të […]

VIDEO/ Cristiano Ronaldo shpëton Juventusin, shënon golin e fitores në minutat e fundit të ndeshjes

0 Comments

Cristiano Ronaldo shpëton Juventusin, shënon golin e fitores në minutat e fundit të ndeshjes.