Watch Alexandre Lacazette goal against Crystal Palace

0 Comments

Watch Alexandre Lacazette goal against Crystal Palace.

VIDEO/ Arsenali shpëton nga humbja në minutat e fundit të ndeshjes

0 Comments

Arsenali shpëton nga humbja në minutat e fundit të ndeshjes.

VIDEO/ Crystal Palace kalon në epërsi kundër Arsenalit

0 Comments

Crystal Palace kalon në epërsi kundër Arsenalit.

Watch Pierre-Emerick Aubameyang goal against Crystal Palace

0 Comments

Watch Pierre-Emerick Aubameyang goal against Crystal Palace.

Arsenali dhe Crystal Palace – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Arsenali është nikoqir i Crystal Palaces për sfidën që luhet në kuadër të javës së tetë në Ligën Premier. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Emirates”, me The Gunners që cilësohen si favorit në letër. Arsenali është aktualisht në vendin e 13-të me 10 pikë, nëntë më pak se rivali […]

Andres Iniesta: “Barcelona ka skuadër për të fituar El Clasicon dhe La Liga-n

0 Comments

Ish mesfushori i Barcelonës, Andres Iniesta për ESPN ka folur para “El Clasicos” së radhës. Katalunasit kanë mposhtur Valencian dje me rezultat 3 – 1, derisa renditën në pozitën e shtatë në tabelë, pesë pikë prapa liderit Real Sociedadit, por me një ndeshje më pak të zhvilluar. Në ndeshjen e radhës, Barcelona do përballet me […]

Matteo Guendouzi scores two goals for Marseille against Lorient

0 Comments

Matteo Guendouzi scores two goals for Marseille against Lorient.

David Seaman makes prediction for Arsenal’s clash with Vieira’s Crystal Palace

0 Comments

David Seaman believes Patrick Vieira will fancy his chances as he prepares to return to Arsenal for the first time as Crystal Palace boss, but expects the Frenchman to be on the losing side at the Emirates. Vieira, Arsenal’s captain through their most successful era under Arsene Wenger, took over the reins from Roy Hodgson […]

Arsenal predicted XI vs Crystal Palace as Pepe returns

0 Comments

Arsenal host Crystal Palace tonight in the last game of this round of Premier League matches. Before the recent international break, Palace played out a 2-2 stalemate with Leicester, fighting from two goals down to share the points at Selhurst Park. Meanwhile, Arsenal drew 0-0 against Brighton, as Mikel Arteta’s side somewhat lost momentum after […]

Patrick Vieira explains why Arsenal are yet to truly replace him 16 years on from exit

0 Comments

Patrick Vieira insists Arsenal’s lack of true midfield leaders since his exit is as much down to the their support network as it is to the individuals. The Crystal Palace boss is still regarded as a legend in north London following his trophy-laden spell as the club’s captain during a nine-year stint from 1996-2005. Vieira […]