Zbulohet biseda e ashpër e Lionel Messit me zyrtarin shëndetësor të Brazilit

0 Comments

Biseda e nxehtë e Lionel Messit me një zyrtar shëndetësor është zbuluar pas suspendimit të diskutueshme të ndeshjes mes Brazilit dhe Argjentinës. Takimi kualifikues për Kupën e Botës u braktis vetëm pesë minuta pas fillimit të së dielës. Zyrtarët brazilianë të shëndetësisë hynë në fushën e lojës dhe kundërshtuan pjesëmarrjen e katër lojtarëve të Argjentinës […]

Ish-lojtari: Milani është pretendent për titull në Serie A

0 Comments

Milani është i gatshëm të luftojë për titull në Serie A këtë sezon, pasi është duke shkuar në rrugën e duhur, sipas ish-mbrojtësit të kuqezinjve dhe Italisë, Alessandro Nesta. Nesta i kaloi 10 vjet si lojtar i Milanit – pasi ishte bashkuar atij nga Lazio më 2002 – dhe i zhvilloi 326 ndeshje për kuqezinjtë […]

Agent responds to rumours Arsenal have agreement in place with Antonio Conte

0 Comments

Federico Pastorello, an agent close to Antonio Conte, has rubbished rumours that Arsenal have reached a pre-agreement with the manager. Mikel Arteta finds himself under intense pressure after a miserable start to the Premier League campaign, with bottom-of-the-table Arsenal losing all three of their opening matches without scoring a single goal. Arsene Wenger was quizzed […]

Arsenal injuries and team news ahead of Norwich clash

0 Comments

The Gunners have a number of injury concerns going into their next game, a crucial one in the Premier League against newly-promoted Norwich City. Arsenal head into their upcoming match against Norwich City aiming to bounce back from the poor start to the Premier League season. However, Arsenal will be boosted by the deadline day […]

VIDEO/ Goli i Vedat Muriqit në minutat e fundit të ndeshjes kundër Greqisë

0 Comments

Goli i Vedat Muriqit në minutat e fundit të ndeshjes kundër Greqisë.

VIDEO/ Momenti kur Jorginho dështon të shënoj nga penalltia kundër Zvicrës

0 Comments

Momenti kur Jorginho deshton të shënoj nga penalltia kundër Zvicrës.

VIDEO/ Momenti kur Messi dhe Neymari provuan ti bindin autoritet brazilane që ndeshja të vazhdoj

0 Comments

Personeli shëndetësorë i Brazilit dhe policia pas vetëm gjashtë minutave lojë kanë hyrë në fushë për të ndalur tre lojtarë të Argjentinës që akuzohen se kanë thyer rregullat e KOVID-19 të vendosura në Brazil. Autroitet e Brazilit i kanë bërë me dije Argjentinës se janë duke rrezikuar që katër lojtarë të tyre të përjashtohen nga […]

VIDEO/ Goli i Armando Brojës në minutat e fundit të ndeshjes kundër Hungarisë

0 Comments

Goli i Armando Brojës në minutat e fundit të ndeshjes kundër Hungarisë.

Shiko ketu ndeshjet: Zvicra-Italia, Spanja-Gjeorgjia, Gjermania-Armenia

0 Comments

Në mbrëmje vëmendja do të jetë në “St. Jacob’s Park” të Bazelit, ku Zvicra vendase do të presë Italinë, në një ndeshje mjaft interesante. Pasi të dy skuadrat duan të sigurojnë kualifikimin direkt dhe momentalisht helvetët e shohin veten disi të avantazhuar, pasi kanë fituar të dy sfidat e zhvilluara. Spanjë-Gjeorgji dhe Gjermani-Armeni do të […]

Anglia dhe Andora – Shiko ketu ndeshjen

0 Comments

Kampionatet janë ndalur, por jo futbolli me kombëtare, ku do të vijnë ekskluzivisht disa nga sfidat më interesante të eliminatoreve të Katar 2022, teksa gjithçka do të startojë në orën 18:00 me përballjen Angli-Andorrë. “Tre luanët” vrapojnë drejt sigurimit të një bilete për në Botërorin e Katarit, pasi kanë fituar të katër ndeshjet e luajtura […]