Federata italiane e futbollit kërcënon Juventusin me përjashtim nga Serie A

0 Comments

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina, ka paralajmëruar se Juventusi do të përjashtohet nga Serie A në sezonin e ardhshëm nëse nuk tërhiqet nga Superliga Evropiane. Juventusi, Real Madridi dhe Barcelona, janë klubet e vetme që nuk janë tërhequr zyrtarisht nga projekti i ‘shkëputjes’ që u iniciua para më pak se një muaji […]

Jose Mourinho tregon dy objektivat kryesorë të Romës në afatin kalimtar veror

0 Comments

Mesfushori i Lille, Renato Sanches dhe kapiteni i Torinos, Andrea Belotti janë dy objektivat kryesorë të Romës në afatin kalimtar veror. Jose Mourinho do të marrë drejtimin e “Gjallorosëve” dhe tashmë ata po përgatiten për merkaton verore. Trajneri portugez do ta zëvendësojë Paulo Fonsecan pas sezonit dëshpërues, që rrezikojnë të mos kualifikohen në Evropa Ligë […]

Mikel Arteta was proved right about Gabriel Martinelli

0 Comments

The Brazilian’s decision to play at center forward against West Brom didn’t go as planned. There has been a demand for Gabriel Martinelli to play as a center forward at Arsenal for months. Last season, when the Brazilian first made an impression at Arsenal, he did so in that role, scoring seven goals in just four starts. Despite […]

Ian Wright reveals the ‘massive concern’ he has about Smith Rowe and Bukayo Saka

0 Comments

Ian Wright says it’s a ‘massive concern’ that Emile Smith Rowe and Bukayo Saka could get snapped up by Arsenal’s rivals if the club are unable ‘match their progression’ over the coming seasons. One of the few positives of Arsenal’s otherwise miserable campaign has been the development of academy products Smith Rowe, 20, and Saka, […]

Joe Cole picks out three players that can give Arsenal fans some optimism

0 Comments

Arsenal picked up a much-needed win over West Bromwich Albion on Sunday and Joe Cole believes Bukayo Saka, Emile Smith Rowe and Kieran Tierney once again proved why they will be huge parts of any success the Gunners can achieve in the coming years. Smith Rowe opened the scoring at the Emirates, with Nicolas Pepe […]

VIDEO/ Real Madridi e barazon rezultatin kunder Sevillas

0 Comments

Real Madridi e barazon rezultatin kunder Sevillas.

VIDEO/ Milani dyfishon epërsinë kundër Juventusit me një supergol

0 Comments

Milani dyfishon epersine kunder Juventusit me nje supergol.

VIDEO/ Milani dështon të shenoj nga penalltia kundër Juventusit

0 Comments

Milani dështon të shenoj nga penalltia kundër Juventusit.

VIDEO/ Lojtari i Arsenalit shënon supergol kundër WBA

0 Comments

Lojtari i Arsenalit shënon supergol kundër WBA.

VIDEO/ Watch WILLIAN Amazing Goal against WBA

0 Comments

Watch WILLIAN amazing goal against WBA.